Androsz i Wieczorek od września w Teatrze Wybrzeże
- Zmieniliśmy teatr, bo potrzebowaliśmy zmian, nowych wyzwań - komentuje przejście z bydgoskiej na gdańską scenę Krystian Wieczorek.
- Nie jestem niezadowolony, czy obrażony - komentuje odejście aktorów Paweł Łysak, dyrektor Teatr Polskiego. - Orzechowski złożył im propozycję, którą oni przyjęli i prawdę mówiąc wcale im się nie dziwię. Bo chociaż nie wiem jak byłbym dumny z naszej sceny, to jednak Wybrzeże cieszy się większą renomą - dodaje.
Androsz i Wieczorek pracują w Teatrze Polskim od 2004 roku. Od tego czasu można ich było oglądać w niemal wszystkich przedstawieniach, w wielu z nich w pierwszoplanowych rolach. - Tu się nic nie zmieni - podkreśla Łysak. - Nadal będą u nas występować, w spektaklach, które opierały się na postaciach, które oni grali - dodaje. Zastępstwa pojawią się jedynie tam, gdzie mieli epizody. - Będzie mi ich brakowało, ale nie ma ludzi niezastąpionych - dodaje dyrektor.
Dorota Androsz [na zdjęciu]
Ma 28 lat. Ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu (dyplom w 2004 rok). W bydgoskim Teatrze Polskim pracowała od 2004 roku. Można ją było oglądać m.in. w spektaklach: "Czego nie widać" Michaela Frayna w reżyserii Adama Orzechowskiego, "Plastelinie" Wasilija Sigariewa w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego, czy w "Tymonie Ateńczyku" Williama Szekspira w reżyserii Macieja Prusa. Za rolę Gabi w sztuce "Z twarzą przy ścianie" w 2004 r. bydgoska "Gazeta" przyznała jej Nagrodę im. Hieronima Konieczki dla wyróżniającego się młodego aktora.
Krystian Wieczorek
Ma 33 lata. W 2002 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu. W bydgoskim Teatrze Polskim pracował od 2004 roku. Można go było oglądać m.in. w spektaklach: "Kamień i popioły" Daniela Danisa w reżyserii Iwony Kempy (wyróżnienie na III Festiwalu Prapremier Bydgoszcz 2004), "Tramwaj zwany pożądaniem" Tennessee Williamsa w reżyserii Wiktora Rubina, czy "Płatonow" Antoniego Czechowa w reżyserii Adama Orzechowskiego. Wieczorek jest laureatem Nagrody nim. Hieronima Konieczki z 2006 r.