Starość i radość na koniec sezonu oraz dyrektury
Za scenariusz i reżyserię odpowiada Krystyna Meissner, która tym spektaklem po czternastu sezonach żegna się z Teatrem Współczesnym. Premiera 29 czerwca.
Trudno jest zrobić spektakl o starości. W panującym w XXI wieku kulcie młodości i dążenia do ideału piękna znanego z okładek kolorowych magazynów starość wydaje się być tematem przykrym. Tak stereotypowe myślenie będzie się starał przełamać najnowszy, i ostatni w tym sezonie, spektakl Wrocławskiego Teatru Współczesnego pt. "Hopla, żyjemy!".
Scenariusz inspirowany jest twórczością kolumbijskiego pisarza i noblisty Gabriela Garcii Marqueza. Spektakl ma pokazać, że starość to okres życia równie inspirujący jak wszystkie pozostałe, a osoby starsze mają takie samo prawo do marzeń jak młodzi.
Krystyna Meissner w "Hopla, żyjemy!" porusza też temat miłości, zarówno duchowej, jak i fizycznej, która w odniesieniu do osób starszych funkcjonuje jak temat tabu. Podczas spektaklu na scenie zobaczymy znanych i zasłużonych aktorów Teatru Współczesnego, m.in. Zdzisława Kuźniara, Annę Błaut i Aleksandrę Dytko, a gościnnie wystąpią m.in. Ewa Dałkowska, Zuzanna Helska, Jerzy Glapa, Jacek Piątkowski i Teresa Sawicka.
Premierze będą towarzyszyć dwa spotkania. Pierwsze z nich, które odbędzie się 25 czerwca (poniedziałek) o godz. 19 na Scenie na Strychu będzie pokazem efektów międzypokoleniowych warsztatów teatralnych, które zorganizowały Teatr Współczesny i stowarzyszenie K.O.T.
Przez ostatni miesiąc, w każdy poniedziałek, w teatrze spotykali się wrocławscy licealiści i aktywni seniorzy. Podzieleni na dwie grupy samodzielnie tworzyli tekst, którego tematem jest konfrontacja młodości i starości. Na bazie ich pracy, połączonej z zajęciami z dykcji, ruchu scenicznego i aktorstwa, powstała mała forma "Jestem za krótkie - powiedziało życie", którą zaprezentują podczas spotkania.
A kilka dni później, 30 czerwca, po spektaklu odbędzie się spotkanie z reżyser i twórcami.
Pokazy przedpremierowe 27 i 28 czerwca (środa i czwartek) o godz. 19.15. Później spektakl będzie można zobaczyć jeszcze od 29 czerwca (premiera) do 1 lipca. Bilety 24 i 32 zł